اصبغ بن نباته از حضرت علی (ع) روایت کرده که پیغمبر خدا (ص)، به من فرمود: یا علی آیا می‏دانی معنی شب‏ قدر چیست؟ عرض کردم: نه یا رسول الله! پیغمبر (ص) فرمود: خداوند تبارک و تعالی در آن شب به تقدیر و سرنوشتی که در روز قیامت خواهد بود، قضا و حکم، و اندازه‏گیری کرده، و در آنچه خدای عز و جل فرمان داد ولایت تو بود، و نیز ولایت امامان از نژاد تو، تا روز قیامت.

امام جواد از پدرش از پدران بزرگوارشان از امیر المومنان حضرت علی (ع) روایت کند که گفت: از رسول خدا (ص) شنیدم که به اصحابشان می‏فرمود: به شب‏ قدر ایمان بیاورید که آن شب برای علی‏ بن ابی طالب و فرزندان یازده‏گانه پس از اوست.

شب قدر دارای آنچنان مقامی است که به تعبیر قرآن کریم قابل درک نیست اگر هم کسانی بتوانند این شب بسیار با عظمت را درک کنند باید متصل به وحی باشند.

خوش حالم از اینکه صد و دهمین متنی که می نویسم از مولامون حضرت علی علیه السلام است ، خداراشکر که خدا توفیق داد که در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و شب قدر سال ۱۳۹۹ این متن و با شما به اشتراک بزارم ، ان شاالله دوستان استفاده لازم و ببرن . 

یا علی مدد

التماس دعا

باور های درست و غلط

داستان آموزنده ی اخلاقی

3)چگونه مثل زرافه باشیم ؟! یک سرو گردن از بقیه بالاتر

2)چگونه مثل زرافه باشیم یک سرو گردن از بقیه بالاتر

۵ )چگونه مثل زرافه باشیم ؟! یک سرو گردن از بقیه بالاتر

۴)چگونه مثل زرافه باشیم؟! یک سرو گردن از بقیه بالاتر

چگونه مثل زرافه باشیم ؟! یک سر و گردن از بقیه بالاتر

شب ,قدر ,علی ,، ,خدا ,ص ,شب قدر ,حضرت علی ,یا علی ,که به ,که در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ازبه... روف گاردن مجموعه علمی تربیتی مهتام یهویی های خودم... نگارش پایان نامه، طراحی پرسشنامه، تهیه پروپوزال، انجام کارهای آماری SPSS، ويدئوها و مطالب آموزشي مشاوره‌اي در زمينه رشد و هدايت تحصيلي برا ترجمه متن حامیان دانشجویی رمان ، فن نویسندگی ستاره سینما | دانلود فیلم خارجی